Soru sor

Sorular sorun ve Topluluğumuzdan Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İşinin Uzmanları

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Zula Haber ZULA NEDEN KÖTÜ BİR OYUN

ZulaForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zula Haber kategorisinde Zbot tarafından oluşturulan ZULA NEDEN KÖTÜ BİR OYUN başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,784 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zula Haber
Konu Başlığı ZULA NEDEN KÖTÜ BİR OYUN
Konbuyu başlatan Zbot
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zbot
Merhaba, Steam üzerinde bir kullanıcı zula oyunun kötülemiş ve kendince, oyun hakkında yorum yapma kabiliyetini göstermiş.
1581097124282.png
zula oyununda genel olarak, oyuna ilk girdiğinde sana zaten sınırsız silah temin ediyor, Sen elindeki Silahı güçlendireceksin. Bir nevi Modifiye edeceksin.
Ve modifiyelerin çoğu kalıcı olduğu için sen ekstra silah alman gerekiyor.
1581097203956.png
Oyun Kurulduğundan beri, bazı aylarda ücretsiz silah etkinliği ile silahlar dağıtılır, Silahlara ekstra verdiği materyaller ise, silahın güzel görünmesini sağlamaktır amacı ve sana ekstra ++ olarak bir şeyler katar, Sayısal Loto oynarken böyle diyormusun ? Yada kazıkazan? çıkmayınca ne oluyor?
1581097338023.png
Şimdi Half Life ile başlamış biri olarak, bu map konularında neden bu kadar abartıyorsunuz? Adamlar İstedikleri haritalardan esinlenerek harita çıkartırlar ki son zamanlardaki çıkardıkları haritalar, eşsiz ve son derece iyi.

ZULA Bir Online FPS Oyunu olduğu kadar, Bir Ticarethanedir. Her kullanıcı, her üye kendinden sorumludur ve oyun esnasında yada oyun dışında yaptıkları ile kendini ilgilendirir. Oyun içerisindeki silahları, yada silahların materyallerini zula ekibi sizleri zorlamıyor alın diye değil mi? kendiniz girip alıyorsunuz?
 
Zula Forum Yazar

Yorumlar

İlk önce şunu düzelteyim Warface ve Wolfteam Türk yapımı oyunlar değildir, sadece Türk yayıncılar tarafından, satın alınıp Türkiye sunucusu açılmış oyunlardır.
İkinci olarak, Türkiye'nin kendine has bir MMOFPS kültürü var, biraz pay to win'e dayalı ama bundan zevk alıyoruz.
En azından oyunu oynamak için bir sebebimiz oluyor zevk vermesi dışında, "çar kasmak" diye bir terim ortaya çıkıyor burada.

Ülkelere göre oyuncu tarzı değişir, ama bizim ülkemizde dediğim gibi Wolfteam, Zula gibi pay to win oyunlar rağbet görüyor ve şahsen ben daha çok zevk alıyorum. Pay To Win'den çok, emek vererek de bir yere gelinebiliyor.
Bir oyuna zaten arada 5-10 TL yatıramayacaksan, oynamazsın dostum. Durumun yoksa da bu senin kendi sorunun, zorla oynatmıyorlar.
Bunların hepsinin dışında, Zula, Türkiye'de kendi alanında çıkmış en iyi ve tek düzgün oyun denilebilir, uluslararası rekâbete dahil olabilecek kadar güzel bir oyun.
Ama Türkiye'de çıkmış en güzel oyunu sorarsanız alanını belirtmeden, M&B serisi, kesinlikle.

Map çalma olayına gelince, De_Dust 2 gibi mapler, herkese açık telifsiz maplerdir.
Oyuncuların alışık olduğu bir map stili olması sebebiyle, texturelerini değiştirip kullanmaları gayet doğal.
Diğer mapler için de aynı şekilde, bu oyunun çalıntı olduğu mânasına gelmiyor çünkü Zula'nın ap ayrı mekanikleri ve oynayış tarzı var.

Bu arkadaş büyük ihtimâl aimini ısındıramadığı için sürekli ölmüş veyahut bir türlü kasılamamış.
Ortaya palavere sallıyor o sinirle.
 
Üst