Soru sor

Sorular sorun ve Topluluğumuzdan Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İşinin Uzmanları

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Zula maç a girerken bilgisayar kapanması

ZulaForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zula Hataları kategorisinde Barış tarafından oluşturulan Zula maç a girerken bilgisayar kapanması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 372 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zula Hataları
Konu Başlığı Zula maç a girerken bilgisayar kapanması
Konbuyu başlatan Barış
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan behemoth1303
zulaya giriyorum hiçbir sıkıntı yok ama tam maça bağlanırken o yükleme ekranı bittiği an bilgisayar kapanıyor. pc kapanmadığı zamanlarda ise oyundan atıyor bağlanma yerinde ama genelde kapanıyor.

Yorumlar

Bu sorun sanki bilgisayardan kaynaklanıyor gibi sadece oyunda atarsa oyun hatası ama kapanması bilgisayardan gibi. Pc özelikleri oyunu kaldırıyor mu bakımları yapıldı mı ısınma veya kasma sorunu var mı

dostum bilgisayarımın temizliğini 2 gün önce yaptım dün format attım gerekli tüm dll leri ve programları indirdim ancak bu sadece zulada oluyor pubg lite yi yüksek ayarlarda açan bi pcnin zulayı kaldırmaması mantıksız gibi geldi yinede pc özelliklerimi sana atayım;

İşletim sistemi windows 10 pro 64 bit
BIOS 4.6.5
işlemci: Intel core i7-4770 cpu 3.40 ghz
Bellek: 8192MB
DirectX Sürümü: DirectX 12
Ekran Kartı: NIVIDA GeForce GT 630 2GB

Diğer oyunlarda bilgisayarımın ısı değerlerini inceledim herhangi bi sıkıntı göremedim atyrıca virüs filanda yok tertemiz pc 1 2 oyun yüklü onun harici hiç bişi yok pc de psu da sorunsuz çalışıyor pc yi 24 saat açık bıraktım kapanmadı zulaya giriyorum normal envanterde filan dolaşabiliyorum hiç bi sıkıntı yok fakat tam odaya giriyorum hazır veriyorum bağlanırken hiçbir hata almadan pc kapanıyor.

Üstelik format atmadan önce sorunsuz oynuyordum oyunu formattan sonra oldu. Çözümler denedim lisans yükleme çözümünü filan yine olmadı ve bu konu hakkında hiçbir yerde bilgi bulamadım.

Evet bilgisayarın bunun için yeterli ben sadece anlattıklarından fikir yürütebilirim. başka bilgisayardan hesabına girebiliyor musun

başka bilgisayardan hiç denemedim ama deneme şansımda şuanlık yok birde şunu fark ettim bazı maplere girebiliyorum. örenğin mardine girince pc kapanıyor ama safranboluyo girince bi sıkıntı olmuyo gibi.

Kurulum yaparken genel bir format çekseydin bütün sürçeler atsaydın. sistem ve Cve D dosyalarına çünkü oyunun çalışmasına etkileyen çerezler kalmış olabilir

Şimdi Sizin Yaşadınız Sorun Şudur Bilgisiyardınızın Belleği Yada Ram, Dolu Olduğu İçin Oyuna Yani Odalara Girerken Bilgisiyarınız Map Ları Yükleyemez Ani Bir Kasma
İle Oyundan Atar Bu Sorun Bilgisiyaınızı Ramında Yada Belleğinde Olcağını Sanıyorum Dediğim Gibi Oynayabileceğiniz Haritalar Küçük Olmalı Belleğiniz Yüklüyse Bir
Bilgisiyarcıyla İletişime Geçmenizi Öneririm İyi Geceler Dilerim.

Arda bey merhabalar, yazınızı okuyunca ben de bellekten kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım çünkü bu problemi yaşamadan 2 saat önce oyundaydım ama aşırı kasma vardı ve ilk defa bu şekilde kasıyordu. Sizce belleği temizlesem problem hallolabilir mi?

Şimdi Sizin Yaşadınız Sorun Şudur Bilgisiyardınızın Belleği Yada Ram, Dolu Olduğu İçin Oyuna Yani Odalara Girerken Bilgisiyarınız Map Ları Yükleyemez Ani Bir Kasma
İle Oyundan Atar Bu Sorun Bilgisiyaınızı Ramında Yada Belleğinde Olcağını Sanıyorum Dediğim Gibi Oynayabileceğiniz Haritalar Küçük Olmalı Belleğiniz Yüklüyse Bir
Bilgisiyarcıyla İletişime Geçmenizi Öneririm İyi Geceler Dilerim.

Arda bey merhabalar, yazınızı okuyunca ben de bellekten kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım çünkü bu problemi yaşamadan 2 saat önce oyundaydım ama aşırı kasma vardı ve ilk defa bu şekilde kasıyordu. Sizce belleği temizlesem problem hallolabilir mi?
Ekran kartı, Ram, İşlemci ve Disk bilgilerini paylaşabilir misiniz ?