Soru sor

Sorular sorun ve Topluluğumuzdan Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İşinin Uzmanları

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Zula FPS Arttırma Yöntemleri

ZulaForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zula Yardım kategorisinde Zbot tarafından oluşturulan Zula FPS Arttırma Yöntemleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,292 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zula Yardım
Konu Başlığı Zula FPS Arttırma Yöntemleri
Konbuyu başlatan Zbot
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zbot

Zbot

ZF Moderatör
ZF Moderatör
Katılım
8 Mar 2019
Mesajlar
206
Tepkime puanı
32
Konum
Adana
Web sitesi
www.zulaforum.com

ZF Puanı:

Zula fps arttırma yöntemleri


1) Zula'ya sağ tıklayarak dosya konumunu aç'a basıyoruz. burada screenshots isimli dosyanın içerisindeki bütün resimleri siliyoruz. buradaki resimler zula oyunundayken prtscn tuşuna basarak çektiğiniz resimler yer alabilmektedir ve oyunu kastırmaktadır.


2) Masaüstündeki zula kısayoluna sağ tıklayalım ve özellikler'e basalım. yukarıda tespit edilen uyumluluk seksiyonuna gelelim ve bu uygulamanın çalıştırılacağı uyumluluk alanından windows xp (service pack 3)'ü ayarlayın ve kutucuğu işaretlemeyi unutmayın. uyumluluk alanında yer alan ayrıcalık düzeyi'nide yer alan bu programı yönetici olarak çalıştır'ı işaretliyoruz. uyumluluk alanında yer alan ayarlar yazısının altında yer alan yüksek dpı ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi dönem dışı bırak'ı işaretleyip uygula'ya tıklıyoruz.


3) Bilgisayar'a sağ tıklayıp özellikler'e tıklıyoruz. sol tarafta gelişmiş sistem ayarları var buna tıklıyoruz ve açılan yerde gelişmiş seksiyonuna gelip ayarlar'a tıklıyoruz. en iyi performans amacıyla ayarlayı işaretleyip uygula butonuna basıyoruz.


4) Zula oyununa giriyoruz ve ayarlar'dan grafik alanında yer alan fps limitimi 200'e ayarlayın, antialiasing bölümü kapalı ve v-sync bölümüde kapalı olmalıdır. grafik seviyesini'de minimum'a alabilirsiniz. oynanış alanında mermi izi ve kan efekti bölümlerini kapatıyoruz. kaydet butonuna basarak kaydedebilir ve oyun tekrardan başlatıldığında fps oranınız artmış olacaktır
 
Üst