Soru sor

Sorular sorun ve Topluluğumuzdan Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İşinin Uzmanları

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

ZULA TROJAN OLAYI

ZulaForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zula Hataları kategorisinde ACIL tarafından oluşturulan ZULA TROJAN OLAYI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,956 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zula Hataları
Konu Başlığı ZULA TROJAN OLAYI
Konbuyu başlatan ACIL
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ardaroot

ardaroot

Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Sorununuzu büyütüyormuşsunuz gibime geliyor. İnanın bilgisayarınızda bir problem yok. Ayrıca trojenin bulaşması sizin elinizde olacak bir şey.. Görev yöneticisini açıp işlemler sekmesinden garip isimde veya şüpheli bir işlem görüyor musunuz.

Sorununuzu büyütmek istemiyorsanız bilgisayarınızı kurtarma modunda çalıştırın. Kafanız rahat olsun.. :)

İyi Forumlar.

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Sorununuzu büyütüyormuşsunuz gibime geliyor. İnanın bilgisayarınızda bir problem yok. Ayrıca trojenin bulaşması sizin elinizde olacak bir şey.. Görev yöneticisini açıp işlemler sekmesinden garip isimde veya şüpheli bir işlem görüyor musunuz.

Sorununuzu büyütmek istemiyorsanız bilgisayarınızı kurtarma modunda çalıştırın. Kafanız rahat olsun.. :)

İyi Forumlar.
Sorunumu büyütüyormuş gibi görebilirsiniz buna bir şey diyerek polemik oluşturmak istemiyorum, Görev yöneticisine bakmak vs. bunlarla ben değil win10 orjinal ile gelen antivirüsüm bakıyor.

Aynı sorunu sizin de yaşadığınızı söylemiştiniz. Yani gidip Trojenli dosyaya kendi gözlerinizle bakabilirsiniz. Trojenin bulaşması tabi ki de benim elimde olacak bir şey, ancak bu "Zula" ile birlikte yüklenen dosya ise, başta benim böyle bir beklentim olmadığı için, benim elimde olmuyor ne yazık ki.

Kurtarma modundan kastınız Güvenli mod ise; Güvenli modda iken elime ne geçeceğini de yazar mısınız lütfen.

ardaroot

Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Sorunumu büyütüyormuş gibi görebilirsiniz buna bir şey diyerek polemik oluşturmak istemiyorum, Görev yöneticisine bakmak vs. bunlarla ben değil win10 orjinal ile gelen antivirüsüm bakıyor.

Aynı sorunu sizin de yaşadığınızı söylemiştiniz. Yani gidip Trojenli dosyaya kendi gözlerinizle bakabilirsiniz. Trojenin bulaşması tabi ki de benim elimde olacak bir şey, ancak bu "Zula" ile birlikte yüklenen dosya ise, başta benim böyle bir beklentim olmadığı için, benim elimde olmuyor ne yazık ki.

Kurtarma modundan kastınız Güvenli mod ise; Güvenli modda iken elime ne geçeceğini de yazar mısınız lütfen.
Güvenli mod değil , bilgisayarı ilk aldığınız güne getiriyorsunuz. Ayrıca Antivirüs Programlarına da çok güvenmeyin.. Isterseniz gidin 300 400 tl ye satin alın.. Bir crypter a bakar programın geçilmesi. Sizin icin diyorum.

Ne yazık ki artık yardımcı olamayacağım tüm çözümleri yazdık sizlere.

İyi forumlar.

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Güvenli mod değil , bilgisayarı ilk aldığınız güne getiriyorsunuz. Ayrıca Antivirüs Programlarına da çok güvenmeyin.. Isterseniz gidin 300 400 tl ye satin alın.. Bir crypter a bakar programın geçilmesi. Sizin icin diyorum.

Ne yazık ki artık yardımcı olamayacağım tüm çözümleri yazdık sizlere.

İyi forumlar.
Sorunu çözdüm. Çözümü de kısaca açıklayayım, aynı sorunu yaşayacak arkadaşlar için.
1-İlk önce hem Zula'nın kendi sitesinden, hem de steam üzerinden Zula'yı indirin.
2-Ardından masaüstüne gelen "Zula" kısayoluna sağ tıklayarak dosya konumuna gidin(Gittiğiniz dosya yolu bu olacak C:\LokumGames\Zula). Burada zula_launcher.exe'yi kopyalayın ve ardından Steam üzerinden indirdiğiniz Zula'nın dosya konumunu açın.
3-Göreceğiniz üzere orada da zula_launcher.exe olacaktır, başlangıçta kopyaladığımız zula_launcher.exe'yi buraya yapıştırın (dosyaları değiştire basın).
4-arından eski masaüstündeki zula kısyollarını kaldırıp en son eklediğimiz zula_launcher.exe'ye sağ tıklayarak masaüstüne kısayol gönderin.

Yarın bununla ilgili video çekip paylaşacağım anlatımdan anlamayacak arkadaşlar için. İyi günler dilerim.

ardaroot

Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Sorunu çözdüm. Çözümü de kısaca açıklayayım, aynı sorunu yaşayacak arkadaşlar için.
1-İlk önce hem Zula'nın kendi sitesinden, hem de steam üzerinden Zula'yı indirin.
2-Ardından masaüstüne gelen "Zula" kısayoluna sağ tıklayarak dosya konumuna gidin(Gittiğiniz dosya yolu bu olacak C:\LokumGames\Zula). Burada zula_launcher.exe'yi kopyalayın ve ardından Steam üzerinden indirdiğiniz Zula'nın dosya konumunu açın.
3-Göreceğiniz üzere orada da zula_launcher.exe olacaktır, başlangıçta kopyaladığımız zula_launcher.exe'yi buraya yapıştırın (dosyaları değiştire basın).
4-arından eski masaüstündeki zula kısyollarını kaldırıp en son eklediğimiz zula_launcher.exe'ye sağ tıklayarak masaüstüne kısayol gönderin.

Yarın bununla ilgili video çekip paylaşacağım anlatımdan anlamayacak arkadaşlar için. İyi günler dilerim.
Videolu anlatım yaparsanız memnun oluruz. :) Diğer üyelerimizde memnun olur konuyu üste tuttururuz ki hep güncelliğini korur. Sorununuzu çözmeniz gerçekten sevindirdi.

İyi Forumlar. :)

Emperor

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

@ardaroot @ACIL Bende de aynı sorun oluştu bugün zulaya girmeye çalışınca;

C:\Users\user\AppData\Local\Temp\ir_ext_temp_1\autorun.exe dosyası Trojan.GenericKD.32160420 virüsü bulaşmıştır. Tehdit başarılı bir şekilde engellendi, cihazınız güvenlidir.

Bitdefender kullanmaktayım, SHİELD'ı kapatınca bu sefer de Bitdefender, Kötü amaçlı yazılımın internete erişmesine yasakladı diyor akabinde ZULA XML hatası verip kaapnıyor

Emperor

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Edit: Güvenlik duvarından da Autorun'a izin verince zulaya giriyor, format atacağım için pek önemsemedim ama adminler bir baksa veya Zula'ya bildirse sıkıntı fln olur mu diye? Çok sevinirim bu konuda.
Teşekkürler

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Buyurun, videolu anlatımı paylaşmış bulunmaktayım. Umarım bu sorun ile karşılaşan herkesin ilacı olur.

Darktower

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Zula launcheri her başlatıldığında %temp% dosyası içinde harici dosya oluşturuyor. Autorun dosyası orada bulunuyor. Bu olayı destek sisteminden bildirdim.
Disk:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData\Local\Temp\ir_ext_temp_0
Screenshot_3.png

Darktower

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Bu forum Zula ile bir alakası yok. Forum tamamen fanlar tarafından yapılmıştır.
Sorunlarınızı oyunun sitesinden hesabınıza giriş yapıp destek sisteminden bildirin.

ByGold

Çömez
ZF Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.samptr.xyz
Gladyo Karakteriniz
TREVOR EDWARD MOORE

ZF Puanı:

Size tavsiyem bi internet cafede çalışmış olarak tavsiyem bilgisayarınıza format atsanız daha iyi olabilir iyi günler.

ardaroot

Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Size tavsiyem bi internet cafede çalışmış olarak tavsiyem bilgisayarınıza format atsanız daha iyi olabilir iyi günler.
Format'ın çokta yararlı olduğu söylenemez. Alternatif çözüm yolları aramak en iyisi.

İyi forumlar.

Admin

Fedai

ZF Puanı:

@ACIL daha önce söyledim tekrar söylüyorum, ZULA oyununda bu tür hata vermez. Siz daha önce 3. Part yazılım indirdiğiniz için büyük ihtimal böyle veriyor bu hatayı, tamamen silip tekrar yükleyin hata vermeyecektir.

Son düzenleme:

ardaroot

Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

@ACIL daha önce söyledim tekrar söylüyorum, ZULA oyununda bu tür hata vermez. Siz daha önce 3. Part yazılım indirdiğiniz için büyük ihtimal böyle veriyor bu hatayı, tamamen silip tekrar yükleyin hata vermeyecektir.
Sorun çözülmüş, arkadaş videolu anlatin yapmıştır