Soru sor

Sorular sorun ve Topluluğumuzdan Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İşinin Uzmanları

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

ZULA TROJAN OLAYI

ZulaForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zula Hataları kategorisinde ACIL tarafından oluşturulan ZULA TROJAN OLAYI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,399 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zula Hataları
Konu Başlığı ZULA TROJAN OLAYI
Konbuyu başlatan ACIL
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ardaroot

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

masa üstündeki Zula kısayol'undan oyuna normal bir şekilde giriş yapıyorum. https://i.hizliresim.com/yGNNv9.jpg (görselde görebilceğiniz üzere) Loading adı altında bir şey yükleniyor ve ardından hesabımı girmem gereken kısım önceden geliyordu ancak bu sabah aniden oyunum kapandı ve tekrar girmeye çalıştığımda ise oyun açılmadı. Herhangi bir hata almıyorum direkt olarak Loading dolduktan sonra hiç bir şey olmuyor. Ardından win10'un kendi antivirüsüne baktım ve Zula'da virüs bulduğunu gördüm. https://i.hizliresim.com/kMGGdv.jpg (Bu da virüsün resmi) autorun.exe adı altında bir programın trojan olduğunu iddia ediyor ve akabinde onu karantinaya alıyor. Ben de bu durumdan doğal olarak rahatsız oldum. Şikayetimi burada herkese açık bir şekilde sunuyorum; Gerekli açıklamaların yapılmasını talep ediyorum.
Ayrıca belirtmek isterim ki; Oyunu silip tekrardan yükledim ve yaklaşık 1-2 aydır aralıksız oynuyordum oyunu bu ana dek eğer bu "Trojan" yok edilmeyecek ise ne yazık ki oyunu bir daha oynamamak üzere sileceğim.

Admin

Fedai

ZF Puanı:

zula oyununu Program ekle kaldır bölümünden tamamen ve C: klasöründen tamamen kaldırıp Bilgisayarınızı Temizleyip tekrar yükleyin. ZULA Oyununda TROJEN vb.. 3. part yazılımlar yoktur. Bilgisayarınız ile alakalı bir durumdur.

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

C: klasöründen tamamen temizledim. Bilgisayarımı temizledim tekrardan virüs taramasına soktum tamamen. Kalıntıları Temp'den sildim. Bunların ardından oyunu tekrardan yükledim ve sorun devam etti. Zaten oyunu açarken 2. resimdeki belirtilen noktada bulunuyor virüs. Launcher ile birlikte gelen bir dosyayı belirtiyor.

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Ayriyetten bunun dışında çözüm yollarınız var ise önerilerinize açığım

Admin

Fedai

ZF Puanı:

buradaki yada buradan Bilgisayarınızı Tarattırıp tekrar deneyin eğerki olmuyorsa, Sorun Oyunda değil PC'nizdedir. Format gerekebilir.

ardaroot

Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Trojan ile alakadar olmayabilir. 3 parti programi kullanmadiysaniz şayet.

Antivirusunuzu devre dışı birakip girerseniz sorun çözülecektir. Aynı sorun bende de vardi bir zamanlar. Antivirus programini devre disi birakarak girdim oyuna sorun çözülmüştü. Loading kismi dolduktan sonra id sifre yazma ekrani launcher gelmiyordu. Dediğim gibi oyunu silip kaldirmaniz çözüm değil-dir. Virus programınızı devre dışı bırakın.

İyi forumlar dilerim.

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

buradaki yada buradan Bilgisayarınızı Tarattırıp tekrar deneyin eğerki olmuyorsa, Sorun Oyunda değil PC'nizdedir. Format gerekebilir.
Oyunu açmamla oluşan dosyayı virüs gösterirken nasıl sorun benim bilgisayarımda olabiliyor anlayamıyorum kusura bakmayın. Tamamen gerçek dışı bir şey bu. Bilgisayarı tamamen temizledim sorun yine aynı.

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Trojan ile alakadar olmayabilir. 3 parti programi kullanmadiysaniz şayet.

Antivirusunuzu devre dışı birakip girerseniz sorun çözülecektir. Aynı sorun bende de vardi bir zamanlar. Antivirus programini devre disi birakarak girdim oyuna sorun çözülmüştü. Loading kismi dolduktan sonra id sifre yazma ekrani launcher gelmiyordu. Dediğim gibi oyunu silip kaldirmaniz çözüm değil-dir. Virus programınızı devre dışı bırakın.

İyi forumlar dilerim.
Dediklerinizi çok iyi anlıyorum, bunlar zaten benim aklıma geldi. Antivirüs'ü kapatınca oyuna girmem olası ancak bunlar yapacağım şeyler değil maalesef. Anti virüs programını Trojan karşısında sessiz bırakamam. Daha detaylı anlatmak gerekirse tam olarak şöyle oldu. 20 bin olan zula paramı 2 tane taarruz destesi ve 2 tane bronz deste almak için bu sabah markete girdim. Bunları aldım ve hatta açtım da. ardından özelleştir kısmına giriş yaptığımda birden oyun dondu, ve aniden oyun kapandı. akabinde giriş yapmaya çalıtşığım zaman, dediğim sorunla karşılaştım. Antivirüs programına baktığım zaman aynı virüsü dün de bulduğunu gördüm hem de aynı noktada ancak dün oyunum açılmıştı. Siz şuanda da antivirüs kapalı bir şekilde ya da antivirüs'e izin verilmiş şekilde mi giriş yapıyorsunuz Zula'ya?

ardaroot

Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Şuan da güvenlik duvarları kapalı şekilde giris yapiyorum..

Cmd girip net user yazip cikan kismin ekran görüntüsünü alıp konunun altına yazabilir misiniz?

iyi forumlar.

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Anlıyorum. Gözükmemesi normal zaten. Çünkü karantinaya alıyor windows10'un antivirüsü, çalışmasına izin vermiyor. Zula'yı açmamla birlikte oluşan bir dosya bu Trojan olarak algılanan dosya. Bir de izin verip sizlere bu dosyanın nasıl gözüktüğünü ve hangi konumda bulunduğunu açıkça göstereyim.

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Her neyse tam olarak şuanda virüsü göstermek için açtığımda oyun birden açıldı. Düzletmek için bu gün hiçbir şey yapmadım. Ancak fark ettim ki virüs görmüş yine ancak yine de oyun açıldı bu sefer. şu şekilde görselleri göstereyim. https://i.hizliresim.com/OrVN20.jpg (oyun açıldı ve bir güncelleme yapıyor.)

https://i.hizliresim.com/9YgAvQ.jpg (Bu da Virüsün bulunduğu dosya konumu ve kırmızı kutu içine aldığım autorun.exe "Trojan" algılanan uygulama)

ardaroot

Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Combofix ile tarattiniz mi bilgisayari? Bu arada gün icersinde sizede uygun olursa tw bağlantısı yapmak isterim..

Eğer çok sıkıntı olacagini düşünüyorsanız 1.5 2 saatlik kurtarma yapın bilgisayara win10 sürümleri kullanıyorsaniz. Kökten çözüm olsun.. Önemli belgelerinizi saklayıp.

İyi Forumlar.

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Combofix ile taratmadım taratmanın da kesinlikle gereksiz olduğunun düşünüyorum. Sebebi gayet açık trojan algılanan dosya zulayı açmamla birlikte oluşuyor. Oyunu steam üzerinden indirdim aynı autorun.exe uygulaması aynı dosya konumuna tekrardan kuruldu bu sefer antivirüsün ötmedi ayrıca virüstotalden tarttığımda tamamen temiz çıktı buyrun bu da link https://www.virustotal.com/gui/file/01a61ee57701c7592f9665e791583592777042de0923c644fb8b618fb7cd79f0/detection

Şimdi demem şu ki; Steam üzerinden indirmediğim zaman neden bu gibi garip trojan gözüken dosylarla oyuna girmek zorundayız bunun bir hile koruması olduğunu düşünmüyorum şahsen. Her neyse sorunu steamdaki autorun.exe yi officaldan gelen autorun.exe yerine koyarak çözmeyi deneyeceğim. Sonuçları açıklarım

ACIL

Yeni Çömez
ZF Kayıtlı Üye

ZF Puanı:

Evet denedim ancak launcher ile birlikte gelen dosyalarda autorun.exe yerine temiz olanı koyamıyorum. Sebebi launcher çalıştığı için çalışır vaziyette dosya değişimi söz konusu değil. Tekrar temiz olan autorun.exe'yi koymak için bu sefer launcher'i kapatıyorum bu sefer launcher ile birlikte gelen bütün dosyalar siliniyor. Bu şekilde programlanmış olsa gerek. Şuanda yapacak bir şey kalmadı sanıyorum. Yeni güncellemeyle birlikte virüsü de kaldırmanız temennim.

Eklemek istediğiniz bir şey var ise lütfen ekleyiniz sayın yönetici, ancak bu sorunu kendi çabalarımız ile çözemeyecek olduğumuz aşikar. Bu sorunun çözümü bu launcher'i dizayn edende olduğunu düşünüyorum.

Admin

Fedai

ZF Puanı:

Zula Dosyalarıda autorun.exe dosyası yok. 3. Part Yazılım ile kullanıyorsanız Hata verebilir.. bilgisayarınızdaki, gereksiz 3. part yazılımını kaldırıp tekrar deneyin girecektir.